Kurzy plavání

Přijímáme přihlášky na kurzy pro školní rok 9/2024 - 6/2025 - více info v jednotlivých sekcích.

Plodová voda je pro vyvíjející se dítě přirozeným prostředím po celých devět měsíců. Podporujte vztah dítěte k vodě i nadále a navštěvujte společně kojenecké a batolecí plavání. Hledáte pro svého předškoláka vhodnou sportovní aktivitu? Plavání se může stát jeho celoživotním koníčkem a činností, která povzbudí psychiku, kondici a obratnost.

Plavání kojenců a batolat 
 • od 6 měsíců do 4 let
 • plavání pro miminka s rodiči probíhá vždy dopoledne
 • výuka plaveckých poloh a potápění
Plavání předškolních dětí
 • plavání pro děti od 4 do 6(7) let
 • prvkové plavání bez rodičů probíhá vždy odpoledne
 • nácvik plaveckých způsobů
Plavání školáků (7–15 let)
 • pro děti od 7 do 15 let
 • zdokonalovací kurz
 • nácvik plavecké vytrvalosti

Co klienti říkají na plavání v Ottománku?

 • Lekce plavání jsou nápadité, děti se nikdy nenudí. Zároveň jsou lekce odborně vedené. Na svých dětech vidíme kontinuální rozvoj plaveckých dovedností. Vytvořily si pěkný vztah k vodě a také zdravý respekt k ní. Náš nejstarší syn si prošel vývojem od nadšení z vody, přes přechodný strach z potápění, až po fascinující chuť být víc času pod vodou než nad ní. Do plaveckého Ottománek chodíme už čtvrtým rokem, nyní se třemi dětmi, a oceňujeme stabilitu přístupu a nabídky.

  Ondřej a Lucie Paříkovi

 • Dobrý den Michale,
  kluci by v září rádi zkusili nábor do některého z plaveckých oddílů podobně jako Ben. Pokud by se jim to podařilo, už by s Ottománkem neplavali. Když se nezadaří, budeme se snažit ulovit nějaká místa v září. Děkujeme Vám moc za vše! Plavat se u Vás kluci naučili krásně a jsme rádi i za to, že se do institucionálního vzdělávání začali zařazovat právě u Vás ve školce.
  Přejeme Vám všem hodně stěstí a úspěchů ve všech Vaši ostatních aktivitách.
  Pozdrav všem a hezké letní dny přeji,

  Magda Röbischová

 • Dobrý večer pane Ottomanský,
  Eda má za sebou intenzivní kurz plavání. Je to pašák, na konci kurzu udělal už několik temp úplně sám bez opory či pomůcek. Chtěla bych tímto moc poděkovat Nikole za její úžasnou práci s dětmi, citlivý, empatický přístup. Je radost dívat se, jak si plavání s dětmi užívá a její úsilí přináší výsledky. :-) Eda už z vody nemá paniku, Nikolu si velmi oblíbil a má k ní důvěru. Po plavání se mu dokonce stýská :-).
  Takže v červenci na příměšťáku na viděnou!
  S pozdravem

  Ivana Slavíčková

 • Lekce plavání jsou nápadité, děti se nikdy nenudí. Zároveň jsou lekce odborně vedené. Na svých dětech vidíme kontinuální rozvoj plaveckých dovedností. Vytvořily si pěkný vztah k vodě a také zdravý respekt k ní. Náš nejstarší syn si prošel vývojem od nadšení z vody, přes přechodný strach z potápění, až po fascinující chuť být víc času pod vodou než nad ní. Do plaveckého klubu Ottománek chodíme už čtvrtým rokem, nyní se třemi dětmi, a oceňujeme stabilitu přístupu a nabídky.

  Ondřej a Lucie Paříkovi

 • Ceníme si kvality vedení plaveckých lekcí, a to jak u našeho nejmenšího Tomáška, tak u starších dětí, na jejichž hodinách jsem byla několikrát přítomna a přesvědčila se o milém přístupu. Všechny mé děti se naučily nebát se vody, to považuju za nejdůležitější. Starší děti již ovládají základní plavecké styly, a to takovým způsobem, že i já bych se od nich mohla učit! Nejvíc můžu pozorovat, jak se změnil vztah k vodě u Tomáška. Lekci od lekce si je jistější. I když mi ještě neumí pořádně říct, jak moc si plavání užívá, poznám to na něm. Starší děti u žádného jiného kroužku nevydržely tak dlouho! I můj přístup k plavání je jiný, začínám se mu věnovat konečně víc a velmi mě to baví.

  Petra Hlavičková

 • Vážený pane Ottomanský,
  právě jsem v systému odklikla, že Klárka nebude v plavání pokračovat, dostala se na víceleté gymnázium a celou zimu budou chodit plavat v rámci hodin Tv. Také předpokládáme, že studium na gymnáziu pro ni bude mnohem náročnější, tak ji chceme dát šanci se pořádně rozkoukat...
  Každopádně bych Vám i všem lektorům, kteří naše dvě dcery kdy učili plavat, chtěla moc poděkovat za skvěle odvedenou práci, obě plavou lépe než my s manželem! ;-) Chci Vám poděkovat i za vše, co pro děti děláte. Strávili jsme s Vámi neuvěřitelných 13 let! Moc si vážím Vaší ochoty kdykoli vyjít vstříc se změnou lekcí, vím, že jste to s námi mnohdy neměl lehké, protože skloubit čas všech kroužků dcer s odpoledními kroužky/prací mojí skoro nikdy nevyšlo bez problémů.
  Přeji Vám mnoho dalších úspěchů a alespoň tak stejně spokojených klientů, jako jsme s vámi se všemi byli my. ;-)
  S pozdravem

  Petra, Majda a Klárka Zrzavých

 • Plaveckých kurzů se naše děti začaly účastnit už v batolecím věku. Oceňujeme zejména laskavý a přátelský přístup a zároveň důslednost lektorů. Během několika let jsme na kurzech plavání poznali všechny lektory z plaveckého klubu Ottománek.
  Lektorka Nikolka mile a hravě provedla mladšího potomka plaváním v nejútlejším věku, Vlaďka obě děti citlivě, vnímavě a systematicky doprovázela v období předškolním. Coby školáků se dětí ujali Michal s Tomášem, kteří kamarádsky, s vtipem, nadhledem a jasnými pravidly ukázali, jak vypadá opravdový plavecký trénink.
  Cílem plaveckých kurzů je naučit dítě zvládnout technicky správně alespoň jeden plavecký styl, ovšem už po několika lekcích jsme mohli pozorovat zlepšení orientačních schopností, paměti, rovnováhy, koordinace pohybů a zvyšování svalové síly našich malých plaváčků. Lektoři děti obohatili také o nové básničky, říkanky a hříčky. Naprosto přirozeně došlo u našich potomků k rozvoji kázně, vytrvalosti a vůle.
  Na jednotlivé lekce se děti těší i pro nápaditě zvolené hry s využitím rozmanitých plaveckých pomůcek. Kromě samotného plavání získávají děti i sociální dovednosti (např. první samostatný nákup svačinky u baru v herně, kde relaxují po plavání).
  Starší potomek se díky několikaletému výcviku stal výborným plavcem, miluje potápění. Mladší zatím piluje jednotlivé styly, ale pobyt ve vodě si náramně užívá.

  Radka Krausová


Ilustarce děti ve vodě

Kapičky kapají,
dětičky cákají.
Kapičky KÁP!
Dětičky CÁK!


Plavání a aqae