Plavání kojenců a batolat

(Plavání pro děti od půl roku do 4 let)

Školní rok 9/2024 - 6/2025

Kurz Podzim 2024 - Termín: 9. 9. 2024 – 31. 1. 2025  

Kurz Jaro 2024 - Termín: 3. 2. 2025 – 13. 6. 2025  

Neplave se:  v den státních svátků a v prosinci 16. 12 - 3.1. 2025 a v době jarních prázdnin 24. - 28.2. 2025  

Lekce trvá vždy 30 minut. Děti jsou rozděleny podle věku a zkušeností  (změna lektora vyhrazena)
Plavání kojenců a batolat (0,5 - 4 roky) pondělí 8,30–10,30 Bazén Černošice Petra Kroupová
Plavání kojenců a batolat (0,5 - 4 roky) úterý 9,30–11,30 Bazén Dobřichovice Vlaďka Ottomanská
Plavání kojenců a batolat (0,5 - 4 roky) středa 8,30–10,00 Bazén Černošice Petra Kroupová
Plavání kojenců a batolat (0,5 - 4 roky) čtvrtek 8,30–10,30 Bazén Černošice Petra Kroupová
Plavání kojenců a batolat (0,5 - 4 roky) čtvrtek 8,30–10,30 Bazén Dobřichovice Lucie Gejdošová

Plavání je pro dítě přirozená pohybová aktivita, při které se posiluje a prohlubuje vztah k vodě. Plavecké kurzy v Černošicích a Dobřichovicích vedeme s nadšením a předáváme vašemu miminku dobrou náladu a radost, aby se těšilo na každou další lekci. Kojence a batolata rozřazujeme do kurzů tak, aby se ve věkově jednotných skupinách cítili komfortně a rozuměli si.

Co se dítě naučí?

S námi se bude vaše miminko cítit bezpečně a naučí se v bazénu přirozeně pohybovat.

  • nacvičujeme základní plavecké polohy

  • učíme se, jak správně při plavání dýchat a jak se potápět

  • seznamujeme se s plaveckými pomůckami (plavecká destička, páseček, žížalky…)

Jak lekce probíhají a na co nezapomenout

Na svou lekci dorazte prosím alespoň s desetiminutovým předstihem. S sebou vlastní ručník a plavky plus dětské plavky používáme POUZE kojenecké plavky SplashAbout Happy Nappy. JEDNORÁZOVÉ PLENKY DO VODY NEJSOU POVOLENY. Před vstupem do bazénu se prosím osprchujte s použitím mýdla nebo sprchového gelu. S čistou gumovou obuví se budete pohybovat v šatnách a sprchách pohodlněji. Lekce trvá 30 minut a je vedená kvalifikovaným lektorem. Děti jsou rozděleny do skupin podle věku a plaveckých dovedností. V první ranní lekci jsou děti do jednoho roku, aby měly nejkvalitněší vodu. V další lekci děti do dvou let, do tří let a v poslední do čtyř let. Toto rozdělení je orientační a vždy záleží na tom, jak se sejdou děti v daném kurzu.

pan Antonio si nevzal horní díl plavek

Ottománkův přístup

Zdravotní hledisko

Plavání miminek zlepšuje jejich psychomotorický vývoj. Má pozitivní vliv na srdce, cévy a činnost střev a napomáhá ke správnému držení těla. Pobyt ve vodě přispívá také k bezproblémové funkci imunitního systému.

Bezpečnost

Kojenecké plavání má sebezáchrannou funkci. Připravuje dítě na nenadálý pád do vody a slouží jako prevence proti tonutí.

Relaxace

Vodní prostředí má blahodárný vliv také na duši. Bazén je místo, které přímo vybízí k navázání kontaktu mezi dětmi ve skupině a upevňuje vztah mezi rodičem a potomkem.

Plavání jako celoživotní sportovní aktivita

Plavání je aktivita pro každého. V bazénu budujeme svou fyzickou zdatnost a uchováváme ji do vysokého věku.

Provozní řád

Hlavní hygienické zásady, náhrady omluvených lekcí, storno podmínky... Pečlivě přečtěte základní informace zde.

Co klienti říkají na plavání v Ottománku?

Lekce plavání jsou nápadité, děti se nikdy nenudí. Zároveň jsou lekce odborně vedené. Na svých dětech vidíme kontinuální rozvoj plaveckých dovedností. Vytvořily si pěkný vztah k vodě a také zdravý respekt k ní. Náš nejstarší syn si prošel vývojem od nadšení z vody, přes přechodný strach z potápění, až po fascinující chuť být víc času pod vodou než nad ní. Do plaveckého klubu Ottománek chodíme už čtvrtým rokem, nyní se třemi dětmi, a oceňujeme stabilitu přístupu a nabídky.

Ondřej a Lucie Paříkovi

Ceníme si kvality vedení plaveckých lekcí, a to jak u našeho nejmenšího Tomáška, tak u starších dětí, na jejichž hodinách jsem byla několikrát přítomna a přesvědčila se o milém přístupu. Všechny mé děti se naučily nebát se vody, to považuju za nejdůležitější. Starší děti již ovládají základní plavecké styly, a to takovým způsobem, že i já bych se od nich mohla učit! Nejvíc můžu pozorovat, jak se změnil vztah k vodě u Tomáška. Lekci od lekce si je jistější. I když mi ještě neumí pořádně říct, jak moc si plavání užívá, poznám to na něm. Starší děti u žádného jiného kroužku nevydržely tak dlouho! I můj přístup k plavání je jiný, začínám se mu věnovat konečně víc a velmi mě to baví.

Petra Hlavičková

Plaveckých kurzů se naše děti začaly účastnit už v batolecím věku. Oceňujeme zejména laskavý a přátelský přístup a zároveň důslednost lektorů. Během několika let jsme na kurzech plavání poznali všechny lektory z plaveckého klubu Ottománek.

Lektorka Nikolka mile a hravě provedla mladšího potomka plaváním v nejútlejším věku, Vlaďka obě děti citlivě, vnímavě a systematicky doprovázela v období předškolním. Coby školáků se dětí ujali Michal s Tomášem, kteří kamarádsky, s vtipem, nadhledem a jasnými pravidly ukázali, jak vypadá opravdový plavecký trénink.

Cílem plaveckých kurzů je naučit dítě zvládnout technicky správně alespoň jeden plavecký styl, ovšem už po několika lekcích jsme mohli pozorovat zlepšení orientačních schopností, paměti, rovnováhy, koordinace pohybů a zvyšování svalové síly našich malých plaváčků. Lektoři děti obohatili také o nové básničky, říkanky a hříčky. Naprosto přirozeně došlo u našich potomků k rozvoji kázně, vytrvalosti a vůle.

Na jednotlivé lekce se děti těší i pro nápaditě zvolené hry s využitím rozmanitých plaveckých pomůcek. Kromě samotného plavání získávají děti i sociální dovednosti (např. první samostatný nákup svačinky u baru v herně, kde relaxují po plavání).

Starší potomek se díky několikaletému výcviku stal výborným plavcem, miluje potápění. Mladší zatím piluje jednotlivé styly, ale pobyt ve vodě si náramně užívá.

Radka Krausová