O nás

Jsme Vladimíra a Michal Ottomanští, rodiče tří dětí, absolventi FTVS - učitelé tělocviku. Děti nás doprovází celý život, jak v soukromém, tak i profesním životě, a tak jsme se v roce 2007 rozhodli posunout se zase o kousek dál. Založili jsme rodinnou firmu Baby Club OTTOMÁNEK s.r.o., postavili dům s bazénem a začali provozovat soukromou mateřskou školu a klub plavání pro kojence, batolata a děti předškolního věku.

Jak čas běží

Naše děti postupně dospívaly a začaly se zapojovat do práce ve firmě, pomáhají s organizací celého chodu společnosti a pracují i jako lektoři. .

Během let se nabídka našich aktivit rozšířila a kromě mateřské školy a lekcí plavání od miminek až po školáky nabízíme i víkendové akce, příměstské a pobytové tábory se sportovním i uměleckým zaměřením. Práce je pořád dost, ale stále nás baví. Největší odměnou pro nás jsou spokojené usměvavé děti, které potkáváme a které se k nám nadšeně hlásí!

Náš příběh

2007

Založení společnosti Ottománek

V květnu 2007 vznikla rodinná firma Ottománek s cílem zajistit dětem bezpečné a tvůrčí zázemí, které stimuluje intelektuální i tělesný rozvoj, utváří pevné mezilidské vztahy a podněcuje diskuzi mezi rodičem a učitelem.

2008

Otevření soukromé MŠ a plaveckého klubu

Mateřská školka zahájila svou činnost ve zcela nových prostorách se zahradou a bazénem. Kromě plaveckých kurzů pro děti jsme začali organizovat další sportovní kroužky: pohybovky, cvičení pro ženy a jógu.

2015

Založení Střediska volného času (SVČ)

Nabídka kroužků se nám rozrostla, a tak jsme v roce 2015 založili Středisko volného času. Ustálil se i náš lektorský tým. Všichni naši lektoři mají odborné vzdělání, výborný vztah k dětem a práce s dětmi je baví. Kromě pravidelných kroužků se sportovním a uměleckým zaměřením pracujeme i s nadanými dětmi, organizujem víkendové nebo prázdninové akce.

2016

Bazén Dobřichovice

V dubnu 2016 jsme své aktivity rozšířili do Dobřichovic. Ve zcela novém areálu si pronajímáme bazén se zázemím. Probíhají zde profesionálně vedené kurzy plavání - od kojeneckého plavání až po plavání školáků. Ve večerních hodinách pořádáme v Dobřichovicích lekce aqua aerobiku pro dospělé.

2017

Akreditace MŠ pro organizaci seminářů certifikovaných MŠMT

V roce 2017 získala naše mateřská škola akreditaci k organizaci seminářů pro pedagogy v rámci Dalšího vzdělávání pro pedagogické pracovníky. Můžeme tak pedagogickým pracovníkům předávat jak nejnovější teoretické poznatky, tak i praktické postřehy, aby je mohli jednoduše používat ve své každodenní praxi.

Kmenový tým

Mgr. Vladimíra Ottomanská Ředitelka MŠ, lektorka kurzů
Mgr. Michal Ottomanský Lektor plavání a vedoucí kurzů
Bc. Tomáš Ottomanský Vedoucí SVČ, Lektor plavání
Mgr. Nikola Ottomanská Lektorka plavání a sportovních kurzů