O nás

Jsme Vladimíra a Michal Ottomanští, vystudovaní učitelé tělocviku a rodiče tří dětí. Chtěli jsme změnit svět kolem sebe k lepšímu a sobě vytvořit život na míru. Rozhodli jsme se následovat svůj sen, a tak jsme v roce 2007 založili Baby Club OTTOMÁNEK s. r. o. a postavili jsme dům, ve kterém jsme vybudovali soukromou mateřskou školu a club plavání pro kojence, batolata a předškoláky.

Rodina Ottomanských

Aby v Ottománku vše náležitě fungovalo, musí to klapat také v našem rodinném týmu. Spolupracujeme. Pomáháme si. Činnosti a funkce máme rozdělené tak, aby nás naše práce bavila. Ke svému projektu přistupujeme v souladu s myšlenkou kalokagathia a z našich žáků se snažíme vychovávat spokojené a zdravé osobnosti.

Náš příběh

2007

Založení společnosti Ottománek

V květnu 2007 vznikla rodinná firma Ottománek s cílem zajistit dětem bezpečné a tvůrčí zázemí, které stimuluje intelektuální i tělesný rozvoj, utváří pevné mezilidské vztahy a podněcuje diskuzi mezi rodičem a učitelem.

2008

Otevření soukromé MŠ a plaveckého klubu

Mateřská školka zahájila svou činnost ve zcela nových prostorách se zahradou a bazénem. Kromě plaveckých kurzů pro děti jsme se začali soustředit na další sportovní kroužky: pohybovky, cvičení pro ženy a jógu.

2014

Otevření Miniškolky a sportovního centra (SVČ)

Kapacita mateřské školy nám časem přestala stačit, proto jsme otevřeli v krásných nebytových prostorách v Černošicích sportovní centrum a Miniškolku, které se o rok později staly součástí střediska volného času. Centrum disponuje vzdušným cvičebním sálem, vybavenou zahradou a vlastní keramickou pecí. Pořádáme zde nejen množství sportovních lekcí pro děti a dospělé, ale také výtvarné kurzy a další vzdělávací aktivity.

2016

Bazén Dobřichovice

V dubnu 2016 jsme své aktivity rozšířili do Dobřichovic. Ve zcela novém areálu si pronajímáme bazén se zázemím. Probíhají zde profesionálně vedené kurzy plavání - od kojeneckého plavání až po plavání školáků. Ve večerních hodinách pořádáme v Dobřichovicích lekce aqua aerobiku pro dospělé.

Kmenový tým

Mgr. Vladimíra Ottomanská Ředitelka MŠ, lektorka kurzů
Mgr. Michal Ottomanský Lektor plavání a vedoucí kurzů
Tomáš Ottomanský Lektor plavání
Mgr. Nikola Ottomanská Lektorka plavání a sportovních kurzů