Chalupa
v Dolní Suché

Podzimní aktivity & Co nás čeká

V MŠ Ottománek se děti po prázdninách úspěšně aklimatizovaly, a tak jsme mohli společně přivítat plyšového kamaráda, pejska Pufíka, který nás bude provázet celým školním rokem. Máme za sebou i první narozeninové oslavy a čas jsme si vyhradili také na tvoření a vyrábění – výtvory si prohlédněte třeba na našem Facebooku

Školní rok se pěkně rozběhl i s našimi nejmenšími v Miniškolce. Máme krásně vyzdobenou třídu, ve velikém světlém sále je radost cvičit. Chodíme na procházky a hrajeme si na zahradě. Chcete-li, aby bylo vaše dítko součástí Miniškolky, přihlášení je stále možné zde.

Rozběhly se také kroužky v SVČ: Šikovní keramici vyrobili své první výrobky, jogínci zjistili, jak příjemné a zábavné je protáhnout si tělo při ásanách, malé tanečnice prozářily cvičební sál ladnými pohyby. Z nabídky dětských kurzů jsme dále otevřeli Logohrátky, Primahrátky, Fotografování, Mix aerobic a Sebeobranu.

S našimi úžasnými plavci plaveme v bazénech v Černošicích a Dobřichovicích – a protože to baví nás, baví to i děti. Žádný strach z vody, žádné stresy před lekcí. To v Ottománku nehrozí. Kurzy plavání pro děti jsou plnohodnotným kroužkem, kde se toho plaváčci spoustu naučí a zároveň si odnesou dojmy a potěšení.

Jógovo-meditační večery: Proběhly už dva večery plné hatha jógy, meditace a krásné pozitivní atmosféry. Odpočinuli jsme si a těšíme se na příště. Dvakrát jsme si užili také víkendové cvičení s Naďou Suchou: účastnice si daly pořádně do těla! Dvouhodinovky patřily protáhnutí, posílení problémových partií a vyhnání všech neduhů z těla pryč.

S pohádkami za námi stihla přijet dvě divadla: Koloběžka i Divadélko Kůzle. Sál se naplnil malými diváky z mateřské a základní školy. Už se nemůžeme dočkat dalších představení! Jejich rozpis najdete tady.

Hned první prosincový den proběhne vzdělávací seminář pro pedagogy, zaměřený konkrétně na pohybový rozvoj u dětí od 3 do 7 let a rovnovážná cvičení. Čeká nás také oblíbená Andělská keramika a pro děti od 7 do 12 let sportovně-poznávací víkend strávený na naší nově opravené chalupě v Dolní Suché. Těšíme se na vás!